Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje per savaitę padidėjo. Lapkričio 14–20 d. bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis siekė 707,9 atvejo 100 tūkst., ankstesniąją savaitę (lapkričio 7–13 d.) jis buvo mažesnis – 672,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Lyginant 45-osios ir 46-osios šių metų savaitės duomenis, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.
NVSC duomenimis, mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Utenos apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.
Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse
Pastarąją savaitę į šalies ligonines dėl gripo buvo paguldyta 18 asmenų, iš kurių 16 priklausė 0–17 metų amžiaus grupei, lapkričio 7–13 d. dėl gripo buvo paguldytas 1 suaugęs žmogus.
Kiekvienos Lietuvos apskrities sergamumo rodiklius, skelbiamus kiekvieną savaitę, rasite adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/gripas-1/sergamumo-duomenys
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 45 sav. ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 216 ėminių, iš kurių 5-uose ėminiuose buvo rastas A tipo gripo virusas (netipuotas), 26-uose – respiracinis sincitinis virusas (RSV).